אופיר הורוביץ | עיסוי רפואי ויציבה

טיפול טבעי והדרגתי לבעיות אורתופדיות בגב ובצוואר,
טיפול מלא ואישי שלי בסדרת טיפולים בעיסוי רפואי ותרגילי יציבה מנחים- שילוב של ריכוך נקודות הכאב וחיזוק אזורים תומכים. כדי להחזיר את יכולות הגוף ולהקל ואף למנוע כאב, להיות בגוף חופשי לאורך זמן ולקבל כלים ועקרונות אחת ולתמיד. נותן רקע למקור הבעיה, מה ניתן לעשות ביום יום כדי להקל תסמינים של כאב שרירים, פריצות דיסק או בלטים.
עיסוי רפואי שמקל באופן מיידי את הכאב, תרגילים המחזקים ומגמישים את הגוף כדי לשמור על תנועה מיטבית וליווי צמוד שלי במהלך כל התכנית. כאבי גב או כאבי צוואר זה לא גזירת גורל, ניתן וצריך, לעשות את המקסימום כדי להפחית או למנוע את הכאבים האלה
וזה דורש תהליך של הבנה מעמיקה, ריכוך ,חיזוק והתמדה.

כאבי גב תחתון

בדרך כלל עקב ישיבה מרובה נוצר לחץ בין חוליות הגב התחתון (L1-L5), קיצור שרירי מכופפי הירך הקדמיים, שרירי אגן נחלשים ושרירי הרחקת הירך מתקצרים ולעיתים לוחצים על העצב של הרגל (בדרך כלל הגורם להקרנה לרגל). במצב כזה לאחר אבחון (ובמידת הצורך צילום כדי לבדוק חופש בין החוליות) יש צורך מהותי לשנות הרגלי ישיבה, לחזק את הרגליים, את הישבן, את זוקפי הגב בשילוב עם עיסויים כדי לרכך את המקומות שהתקצרו ולאפשר לגוף להתמודד ולקיים את הטיפול בצורה הטובה ביותר.

כאבי צוואר וכאבי שכמות/ טרפז עליון

כאבי צוואר וכאבי שכמות יכולים להיגרם מהמון סיבות אך לרוב ניתן לראות שיפור אצל מטופלים שיחזקו את שרירי הליבה, ואת שירי האגן ולאחר מכן כמובן את זוקפי הגב והצוואר לעיתים כיוון שאנחנו מטים את ראשנו קדימה כדי לצפות במחשב או בספר או בעיתון או בפלאפון גופנו מתאמץ מאוד להחזיק את הראש במנח הזה, צריך להבין שהראש שוקל בערך 6 קילו ומכאן חוקי הפיזיקה מראים שעל כל סטייה של הראש קדימה ממסלולו האידיאלי ישנם מנופים מאוד חזקים על חוליות הצוואר וכמובן על השרירים שמחזיקים אותן.

כאבי גב עליון

כאבי גב עליון קרוב לוודאי מתרחשים כאשר יש עומס רב על חוליות הגב החזיות (T1-T12) בדרך כלל קורה עקב כפיפה מרובה, השרירים כבר אינם עומדים בעומס זה ולכן הכאב מתרחש בהדרגה ובעיקר מורגש בלילה כאשר הגוף נח מהעומס של מהלך היום. במקרה כזה ניתן להנחות למתיחות רבות של הקשתה גבית משולב עם עיסויים לריכוך השרירים התפוסים ואימון לחיזוק השרירים המוחלשים תהליך זה בדרך כלל ארוך מהרגיל ודורש התמדה וסבלנות אך ניתן לראות הקלה ובמקרים מסוימים הכאב יחלוף.

כאבי אגן

כאבי אגן ולרבות כאבי אגן עם הקרנה לרגליים, יכולים להתרחש מסיבות רבות אך לעיתים הכאב מורגש עקב קיצור שרירי האגן הצידיים והירך הקדמיים, במקרה כזה קיצור שריר האגן יכול ללחוץ על עצב סמוך ומכאן בדרך כלל ההקרנה לשאר הרגל. הטיפול בדרך כלל יכלול עיסוים לשרירי האגן המקוצרים וחיזוק שלהם ושל השרשרת האחורית של הגוף בדגש על הרגליים- שרירי ההמסטרינג, זוקפי הגב, שרירי ישבן פושטי ירך, שכמות, צוואר, תאומים.

כאבי רגליים

כאבי רגליים לעיתים עקב עומס רב ממאמץ יתר, ישנם ספורטאים חובבים רבים בדרך מתוך התעסקות בספורט אירובי שברובו מתמקד בתנועה מונוטונית חוזרת שעובדת על אותם השרירים ובדרך כלל שרירי הרגליים כמו ריצה למרחקים, אופניים (כביש ושטח), ספינינג, הליכון, טיפוס הרים וכו' עומס ייסף זהו מצב שיש חוסר איזון בין המצב הגופני של המתאמן למאמץ במהלך האימון או לחלופין ששגרת האימונים של המתאמן אינה תואמת ליכולות הגופניות להשתקם, במילים אחרות הגוף אינו מספיק להתאושש וכבר אימון נוסף מחכה ומכאן נוצרות בעיות רבות, עייפות, כאבים וכו'. הטיפול בדרך כלל הוא מנוחה ובדיקה של עומס האימונים האם הוא תקין ועדכני למצב, לאחר מכן עיסוי רפואי ועיסוי שוודי להזרמת דם ופיזור החומצות הלקטיות בגוף, לרוב לאחר שינה ותזונה מספקת ותרגילי שחרור קלים לאחר זמן מה הכאב והעייפות חולפים אך נדרש לשים לב לחזרה הדרגתית לפעילות כדי להימנע מפציעה חוזרת.

כאבי שרירים או עייפות שרירים

כאבי שרירים או עייפות שרירים יכולים להיות מורגשים מסיבות רבות, ישנם אנשים שיכולים להקל על התחושות שלהם בפעולה אחת פשוטה, להתחיל להניע את הגוף בצורה מספקת, להזרים את הדם ולהפעיל את השרירים ואת המוח, לאתגר את היכולת תנועתית של הגוף ולגרות את המערכת העצבית שלהם, לפעמים התשובה מתחת לאף אך מנסים ללכת רחוק ולחפש תשובה כיוון שאנחנו חושבים שהסיפור אצלינו הוא מעט אחרת, זה נכון אבל לפעמים התשובה היא אותה תשובה רק עם התאמה לסיפור שלך. אני קורא לזה משולש הבריאות, אותו משולש עם צלעות שוות. צלע התזונה-צלע המאמץ-צלע השינה. כאשר אדם מעונין להגיע לבריאות בסיסית יהיה לו צורך לקיים את המשולש הזה ארחיב קצת בנושא- כאשר אדם מתאמץ הרבה הוא יצטרך לאכול בצורה יותר מדויקת כדי לתת לגוף חומרי בניה לשקם את עצמו בלילה בשינה, לכן חשוב גם לישון בצורה מספקת, המשולש בעצם מייצג איזון בין עומס תזונה ושינה לבניית לגירוי חומרי בניה ושיקום בהתאמה.