אופיר הורוביץ
עיסוי רפואי | יציבה | גב תחתון | צוואר | שכמות

1.

הגיע אלי מטופל צעיר בן 31 לכאורה נראה בחור בריא וחזק אך מתוך שיחה קצרה היה ניתן להבחין שאותו בחור הפגין חיוביות והסתיר אי נוחות וכאב. לכן לאט ובזהירות החל לשתף אותי בייאוש ובכאב שהוא סוחב אתו, הקשבתי קשב רב כדי להבין את כיוון הטיפול האידיאלי עבורו. המטופל התלונן על כאבי שכמות, צוואר, גב עליון בצד ימין ומעט אגן בצד ימין כאשר הוא מנסה לעמוד. במהלך השיחה התברר שהבחור עובד בחברת הייטק ולמעשה רוב היום נמצא בישיבה, ביקשתי ממנו לשבת על כסא ומיד היה ניתן לראות שהוא נשען לצד ימין מכאן היה לי קל יותר לנסות להבין מה מקור הבעיה. בחרתי לטפל בוא בעיסוי רפואי בגב תחתון, גב עליון, שכמות, צוואר, כתפיים, אגן, ירך. ובנוסף ייעצתי לו לתרגל תרגילים מסוימים לאורח החיים שלו כדי לשפר ולמנוע החרפה של הכאבי והעייפות.

 הגיע אלי מטופל בן 21 מתוך עניין להתחיל להתאמן להתחזק ולהשתפר דרך הקראטה, מיד נעניתי בחיוב אך הבחנתי בבעיות תנועתיות כמו קיפוזיס בגב עליון , לורדוזיס בגב תחתון ואפילו קריסה פנימית של הקרסוליים, צריך לצאת מנקודת הנחה שאנחנו נולדים מאוד קרוב למושלם מבחינה אנטומית ואם וכאשר ישנה בעיה או כאב זה קרה במהלך החיים עקב תנועות לא נכונות או אורח חיים בעייתי. הצעתי הייתה שבחצי שנה- שמונה החודשים הראשונים נתמקד רק בפיתוח תנועתי ובאיזון הגוף ולאחר מכן נתחיל להתאמן קראטה מתוך הנחה שהגוף שלו יהיה במיטבו. כך היה במשך שמונה חודשים תרגלנו תנועה שכללה כוח, סבולת, גמישות, מהירות וכו' ולאחר מכן הקיפוזיס נעלם, הקריסה הפנימית נעלמה גם היא ופתאום אותו מתאמן פיתח מודעות עצמית למהלכים הגופניים שלו שכולם מוכוונים בריאות תנועתית. נ.ב כיום הוא חגורה שחורה בקראטה. 

2

3.

יום שלישי, אישה מטופלת צעירה בת 41 גופה נראה במצב מיטבי ופעיל במהלך שיחה קצרה שיתפה אותי שהיא מדריכת פילאטיס בערב ובבוקר עובדת בחברת הייטק שבמרבית מהלך יום העבודה נמצאת ביישבה, אותה מטופלת התלוננה על כאבי שכמות וכאבי צוואר, טרפז עליון וכו' ומיד חשפה בפני מתח וחרדה מאורח החיים שלה. לכאורה ממבט ראשון הכל נראה תקין פעיל ובריא אך איננו נוכל לדעת כיוון שכל אדם חווה את גופו באופן סובייקטיבי. אמנם פילאטיס זוהי פעילות שבה כל הגוף עובד ובמיוחד פעילות זו עובדת על איזון שירי שמשלבת גמישות וכוח אך אותה מטופלת לא כיוונה את פעילות הפילאטיס שלה לצרכים הייחודיים לגופה, במקרה שלה יש צורך לשרירי אגן חזקים, להגמיש את הירך הקדמית ולחזק את הגב התחתון.